Gwarantowane bezpieczeństwo

Klamra pasów bezpieczeństwa, która uratuje tysiące ludzi

Stworzyliśmy innowacyjną klamrę pasów bezpieczeństwa, która umożliwia awaryjne rozłączenie w sytuacjach krytycznych. Produkt, który oferujemy, może znaleźć zastosowanie nie tylko w branży motoryzacyjnej, lecz także w każdej innej powiązanej z pasami – np. w spadochroniarstwie, gdzie także kwestia zacinania się uprzęży jest problemem.

klamra-3d
klamra-wydruk

Posiadamy 3 różne wersje wynalazku rozwiązujące ten sam problem. Rozwiązania zostały zamodelowane w programie CAD, a następnie przebadane przez firmę zewnętrzną podczas analizy MES. Wspomniana analiza dowiodła, że najsłabszą częścią klamry jest element, którego nie modyfikowaliśmy względem obecnie używanego rozwiązania („ucho” wchodzące w zatrzask mechanizmu, którego uszkodzenie jest częstą przyczyną zacinania się pasów), a więc wprowadzona przez nas zmiana nie doprowadziła do pogorszenia wytrzymałości konstrukcji, tylko wręcz zapobiega negatywnym skutkom istnienia tej niedoskonałości.

Nasz produkt jest chroniony

Nasz produkt posiada zdolność patentową, przeszedł wszystkie badania wstępne rzeczników patentowych oraz urzędowe, z których raporty o stanie techniki uzyskały ocenę A. Uzyskaliśmy już ochronę patentową na jedną z wersji w Polsce. Dokonaliśmy też zgłoszeń w międzynarodowej procedurze PCT korzystając z prawa pierwszeństwa - w tym celu złożyliśmy stosowne wnioski w Europejskim Urzędzie Patentowym, poprzez kancelarię JWP Rzecznicy Patentowi.

Badania przeprowadzone przez rzecznika oraz urząd patentowy wykazały, że były poszukiwane inne pomysły i innowacje, rozwiązujące problem zaciętych pasów, jednakże były one dosyć skomplikowane – polegały np. na łączeniu elektromagnesów z akumulatorem wytwarzającym pole indukcyjne, natomiast my stworzyliśmy produkt, który jest czysto mechaniczną, kilkuelementową konstrukcją.

Łatwość i uniwersalność

Uniwersalny produkt
do każdego pojazdu

Wstępnie szacowany koszt wytworzenia jednej części nie powinien znacząco odbiegać od obecnie stosowanych rozwiązań (nie powinien przekraczać kilkudziesięciu złotych). Produkt stworzony ze standardowej stali A304, estetyką wkomponowuje się we wnętrze samochodu, przy czym jego użytkowanie w codziennych sytuacjach niczym nie różni się od obecnie stosowanych rozwiązań.

Cała idea bazuje na mechanizmie rozłączności, który został wbudowany w klamrę i dzięki jednemu ruchowi palca umożliwia uwolnienie w sytuacjach awaryjnych, stanowiąc tym samym dodatkowe zabezpieczenie. Dodatkowo nasza klamra, ze względu na swoje wymiary, może być stosowana we wszystkich samochodach, które posiadają system standardowych, trójpunktowych pasów bezpieczeństwa.

icons8-price-tag-usd-100

Niska cena

Wystarczy zaledwie kilkadziesiąt złotych, aby zakupić nasz produkt. Pozwoli to na szybszą globalizację naszego produktu.

icons8-protect-100

Bezpieczeństwo

Klamra zwiększa bezpieczeństwo pasów bezpieczeństwa. W żaden sposób nie wpływa negatywnie na istniejące już rozwiązania.

icons8-geography-100

Uniwersalność

Nasza klamra może zostać zamontowana w nowych jak i starych pojazdach.

icons8-easy-100

Łatwość użycia

Produkt jest bardzo prosty w użyciu, dzięki czemu osoby mające z nim pierwszy raz styczność, nie będą mieli problemu z jego użyciem.